Kategorie

Czy podłoga bambusowa to podłoga drewniana?

Jak najbardziej podłoga bambusowa to podłoga drewniana. Chociaż sam bambus jako roślina jest rodzajem trawy, to surowiec na podłogi bambusowe pozyskiwany jest ze zdrewniałych części tej rośliny czyli łodyg. Po ścięciu te drewniałe łodygi bambusowe poddaje się odpowiednim zabiegom takim jak utwardzanie, sklejanie i prasowanie. W wyniku szeregu tych procesów powstają płyty i panele, które stanowią pełnowartościowy materiał do produkcji podłóg bambusowych.

Dodatkowo bambus to jeden z najtwardszych gatunków drewna. Jego twardość przekracza twardość takich gatunków drewna jak dąb lub klon. Podłoga wykonana z paneli bambusowych jest także odporna na wilgoć. Podłogi bambusowe podobnie jak klasyczne podłogi drewniane magą być zarówno lakierowane, jak i olejowane.

Warto jeszcze dodać, że pomimo iż podłoga bambusowa należy do rodzaju podłóg egzotycznych to posiada konkurencyjną cenę i jakość w porównaniu do wysokiej klasy podłóg krajowych lub innych podłóg wykonanych z innego z drewna egzotycznego.