Kategorie

PODŁOGA KORKOWA

KATEGORIA: WYBÓR PODŁOGI Data opublikowania: 2014-01-25 Ilość wyświetleń: 890 Komentarzy: 0

Podłogi korkowe stają się coraz bardziej popularne. Obecnie wystroju wnętrz panuje moda na przedmioty eko i minimalizm. Podłoga korkowa jak najbardziej wpasowuje się w ten trend. 

panele korkoweKorek do produkcji podłóg korkowych pozyskiwany jest z zewnętrznej części Dębu Korkowego. Drzewo to występuje najczęściej w Afryce i Europie Południowej. Kora pozyskiwana jest z drzewa co 9-10 lat. Uzyskany w ten sposób surowiec poddawany jest procesom technologicznym, które pozwalają uzyskać z niego panele podłogowe lub korek ścienny.

 

Podłogi korkowe posiadają szereg zalet.

 • Podłogi korkowe dzięki swoim naturalnym właściwościom, jaką jest bez wątpienia izolacyjność cieplna zapewniają doskonały komfort, przytulność oraz niższe koszty energii. Korek posiada słabą przewodność cieplną i dzięki tej zalecie jest zawsze ciepły w dotyku. Dzieje się tak ponieważ panele korkowe nie przepuszczają ani nie pochłaniają ciepła naszego ciała i sprawiają wrażenie, jakby miały wewnętrzne ciepło, dosłownie jakby nas ogrzewały.

 

 • Podłogi korkowe są znakomitym materiałem izolacyjnym. Płytki korkowe lub panele korkowe redukują dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń oraz obniżają poziom hałasu powstającego wewnątrz mieszkania.


   

 • Podłoga korkowa posiada warstwę sprasowanego korka dzięki temu są trwałe. Kompresja komórek korka powoduje, że staje się on odporny na wgłębienia i załamania. Dodatkowo podłoga korkowa pokrywana jest lakierem poliuretanowym lub warstwą winylu. Powoduje to, że podłoga korkowa staje się odporna na zarysowania i ścieranie.

   

 • Podłoga korkowa może wpływać korzystnie na zdrowie jej użytkowników. Po pierwsze jest miękka i sprężysta, co korzystnie wpływa na stawy i kręgosłup, gdyż udowodniono, iż twarde powierzchnie mogą nasilać ortopedyczne urazy. Po drugie korek jest materiałem antystatycznym, czyli nie przyciąga kurzu i nie pochłania kurzu, więc korzystnie wpływa na zdrowie alergików.

   

 • Podłogi korkowe powstają z mniejszych elementów, którymi są najczęściej panele korkowe. Dzięki temu są bardzo łatwe do instalacji, nawet samodzielnej. Ponad to podłoga korkowa jest łatwa do pielęgnacji i okresowej konserwacji co 4- 5 lat. Aby utrzymać podłogę korkową w czystości wystarczy ją odkurzyć i przetrzeć wilgotną tkaniną z użyciem środków pielęgnacyjnych.

Zostaw komentarz

Captcha