Kategorie

PODŁOGA DREWNIANA W PRAKTYCE

KATEGORIA: WYBÓR PODŁOGI Data opublikowania: 2014-02-01 Ilość wyświetleń: 547 Komentarzy: 0

Podłoga drewniana pasuje do każdego rodzaju wnętrz, także tych nowoczesnych. Jeżeli chcemy cieszyć się jej urokiem przez wiele lat musimy znać kilka zasad jej pielęgnacji i użytkowania.

  • Jak pielęgnować podłogę drewnianą:

To jak często będziemy czyścić podłogę drewnianą oraz stopień stężenia środków chemicznych stosowanych do jej czyszczenia zależy od częstotliwości jej użytkowania. Użytkując na co dzień podłogę drewnianą musimy pamiętać o jej odkurzeniu oraz jeśli to jest wymagane używamy do jej umycia środków chemicznych o małym stężeniu. Podczas mycia podłogi drewnianej nie należy nanosić zbyt dużej ilości wody i pozostawiać jej do wyschnięcia.

Okresowo czyścimy podłogę drewnianą przy użyciu środków chemicznych o wyższym stężeniu i kończymy je nałożeniem produktu zabezpieczająco-pielęgnującego. Do mycia i pielęgnacji podłóg drewnianych zaleca się używanie produktów profesjonalnych. Należy zwrócić szczególną uwagę na informację o stężeniu, metodzie używania oraz aplikacji danego środka chemicznego. Informacje te znajdują się na karcie technicznej danego produktu.

Stosowanie tych wyżej wymienionych zasad pielęgnacji pozwoli cieszyć długo piękną podłoga drewnianą.

  • Najważniejsze zasady użytkowania podłogi drewnianej:

1. Przy drzwiach wejściowych należy umieścić wycieraczki, po to by zatrzymywały kamienie i piasek wnoszone na obuwiu. Zanieczyszczenia te mogą powodować powstanie rys na lakierze drewnianej podłogi.

2. Pod meblami, krzesłami i innym sprzętem stojącym na podłodze zalecane jest naklejenie podkładek filcowych.

3. Pod meblami na rolkach należy umieścić maty zabezpieczające.

4. Należy unikać umieszczania punktowo dużych ciężarów na podłodze drewnianej. Może to powodować wgniecenie parkietu, przykładem może być tutaj chodzenie po podłodze w butach na obcasach typu „szpilka”.

5. Należy utrzymywać w pomieszczeniu temperaturę 18-20 stopni Celcjusza oraz wilgotność na poziomie 50-60 %. To najlepsze warunki termiczne dla podłogi drewnianej.

6. Jeżeli posiadamy ogrzewanie podłogowe to należy je uruchamiać stopniowo i fazie końcowej temperatura na powierzchni podłogi drewnianej nie powinna przekraczać 27-28C.

7. Nie układamy dywanów na podłodze drewnianej lakierowanej w pierwszych 4-8 tygodniach od zakończenia lakierowania.

 

Zostaw komentarz

Captcha